Filtrs
Atslēgvārdi
Cena
Kategorijas
1780
1779
Noliktavas statuss
8
5
6
9
7
Ražotāji
326
1371

Fotostaru sensori

Automātiskās sistēmās, tai skaitā vārtu automātiskās atvēršanas/aizvēršanas sistēmās, ir svarīgi rūpēties par to drošu darbību, šajā gadījumā ar drošību saprotot nevis atteikumus, bet  to, ka līdz minimumam jāsamazina iespēja savainot tās lietotājus vai to mantu. Tikai pareizi uzstādītas sistēmas to garantē. Viens no paņēmieniem ir izmantot gaismas (infrasarkano) staru barjeras. Gaismas stara pārtraukums liecina par neatbilstību normālam daba ciklam (piemēram, cilvēks zem barjeras) un parasti automātika uz to reaģē, pārtraucot darba ciklu.

Uzstādot barjeras, parasti lieto infrasarkanās gaismas modulēta stara barjeras. Infrasarkano gaismas staru ir relatīvi viegli iegūt, lietotās gaismas intensitātes nav bīstamas cilvēka veselībai (atšķirībā no lāzera stara), to viegli nodalīt no traucējošā fona apgaismojuma. Modulētu gaismas staru viegli atdalīt no fona apgaismojuma, izmantojot dažādas modulācijas frekvences, var izmantot vairākus starus vienā virzienā.

Fotobarjeras visbiežāk izmanto, lai pārtrauktu automātiskās aizvēršanas ciklu. Ja aizvēršanās cikls neizpildās, pirmkārt, ir jāpārbauda fotobarjeras darbība – to aizsedzot, ir jādzird releja nostrāde. Fotostarus ērti izmantot kustīgu objektu skaitīšanai, to kustības virziena noteikšanai.

Populārākie Cardin fotobarjeras - fotostaru komplekti (raidītājs-uztvērējs)